You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Як і навіщо типографувати тексти перед публікацією на сайті

Фото Слав Кривонос

Слав Кривонос

Директор Бюро Ідей «Slav.ua»

Навіщо все це?

«Комунікує все» ©. І тексти вашого сайту теж. Помилки погано позначаться на продажах, тому що частина відвідувачів має настільки чутливе сприйняття, щоб скласти погане враження про компанію через кілька помилок у текстах. А як конкуренти будуть раді…

Бездоганний текст, навпаки, здатний збільшити продажі за рахунок поліпшення ставлення до вас цих найчутливіших відвідувачів.

Тому грамотно опубліковані (відтипографовані) тексти це спосіб заробляти більше.

Дозвольте, будь ласка, розповісти вам, що означає стосовно розміщення тексту на сайті слово «бездоганно».

Відкрийте, будь ласка, будь-яку [паперову] книгу. Ви побачите професійно підготовлений до друку текст.

Декілька десятків правил підготовки тексту (цей процес називається «типографуванням») роблять текст повною мірою грамотно надрукованим. Такі ж правила є і для Інтернету. Їх не обов’язково вчити тим, хто не працює професійно-графічним дизайнером або не пов’язаний з професійним розміщенням тексту на сайтах (цей процес називають «публікацією»). Точніше, тим, хто працює графічним дизайнером, саме більшість цих правил і варто знати, щоб видавати якісний продукт. Для Інтернету ж нам з вами допоможуть спец-сервіси, які проаналізують текст, застосовують до нього всі правила і зроблять все за нас. Адже текст сайту будь-якої організації, що поважає себе, повинен бути повною мірою грамотним.

Хто поможе?

Ми рекомендуємо сервіс typograf.ru, тому що він краще за лебедівський аналог виконує свою роботу. При всій повазі.

Що треба зробити?

У Word або іншій програмі, де знаходиться текст, додайте, будь ласка, по одному порожньому рядку між усіма абзацами. Або typograf.ru просто поставить знак розриву рядка між нашими абзацами. Нам же потрібні повноцінні абзаци — вони починаються з відкриваючого тегу абзацу (<p>), закінчуються — закриваючим (</p>).

Тому поділяємо реальні абзаци у Ворді порожніми рядками. Перевіряємо. Між усіма абзацами, заголовками, підзаголовками, маркованими чи нумерованими списками повинні бути порожні рядки.

Виділяємо все. Копіюємо в буфер обміну.

Ворд із вихідним документом не закриваємо — він ще знадобиться.

Відкриваємо typograf.ru.

Вставляємо у вікно текст. Нижче праворуч тиснемо кнопку «Типографувати». Бачимо у вікні наш текст із купою «зайвих» символів. Це html код нашого тексту з розміткою всіх місць для забезпечення грамотності публікації.

Копіюємо його весь із цього вікна.

На сайті в тому вікні, де зазвичай публікуємо текст, переходимо в режим редагування коду — тиснемо кнопку Source. Зазвичай вона у верхньому лівому кутку редактора.

Вставляємо отриманий код і виходимо з режиму редагування коду — для цього ще раз натискаємо кнопку «Source». Бачимо свій текст уже без дивних знаків.

Залишилося розмітити заголовки та підзаголовки, повернути виділення жирним шрифтом (якщо такі були) — і наш текст буде опубліковано грамотно.

Заголовки бувають кількох видів («рівнів» на профжаргоні). Найчастіше їх 6. Найважливіший — першого рівня.

Heading from 1 to 6

Найчастіше нам вистачить заголовків лише першого та другого рівнів. Іноді може стати у нагоді ще й третій.

Назву матеріалу розмітимо як заголовок першого рівня. Для цього виділяємо текст і в меню Menu Format виберемо «Heading 1».

Якщо є підзаголовки і вони є рівнозначними за змістом — зробимо їх заголовками другого рівня («Heading 2»). У Ворді підглянемо, що було виділено жирним і курсивним шрифтом і, виділивши відповідні слова або фрази, призначимо їм жирне або курсивне зображення (так само, як у Ворді, просто виділивши і натиснувши на відповідні кнопки — Button Bold & Italic).

Все;) Зберігаємо текст та відчуваємо задоволення від того, що наш текст опублікований за всіма стандартами.

Вітаю! Ми зробили світ трохи кращим, грамотно опублікувавши свій текст;)

 

Дякую та респект усім, хто дочитав до кінця! ;) Такі люди, як ви, роблять світ кращим.

З повагою, Слав Кривонос.

 

PS: Якщо ви знайшли щось корисне для себе, будь ласка, лайкніть цю сторінку, щоб ваші друзі теж могли зробити свої тексти кращими! Заздалегідь дякую.